Rogaliki z powidłami
Uprzedzam, że nie robi się ich tradycyjnie aż tak 😉
Przepis zaczerpnięty stąd.
Składniki:
- 1/2 kg mąki
- 1 kostka margaryny (KASIA)
- 4 dag drożdży
- 1 łyżka cukru
- 1 opakowanie cukru waniliowego
- 1/2 łyżeczki soli
- 1/2 szklanki mleka
- jajko
- i jako nadzienie powidła [ u mnie były ze śliwek]
Sposób wykonania:
- Drożdże łączymy z ciepłym mlekiem.
- Mąkę,sól,jajko,cukier i cukier waniliowy mieszamy z roztopioną margaryną. Dodajemy drożdże.
- Wyrabiamy ciasto i formujemy kulę. Wkładamy do zimnej wody na ok godzinę- ciasto powinno wypłynąć. Na zdjęciu poniżej po lewej widać kulę ciasta zaraz po zanurzeniu, a po prawej po godzinie „pływania” 🙂
- Ciasto dokładnie wyrabiamy. Dodając jeszcze trochę mąki.
- Rozwałkowujemy ciasto i robimy takie trójkąty, na jaką mamy wielkość ochotę. U mnie wyszło 48 🙂
- Rogaliki smarujemy rozmąconym jajkiem i wstawiamy do piekarnika nagrzanego do 200 stopni przez około 30 minut.
Smacznego 😉







