Uncategorized

Rogaliki z powidłami

Uprzedzam, że nie robi się ich tradycyjnie aż tak 😉
Przepis zaczerpnięty  stąd.


Składniki:

  • 1/2 kg mąki
  • 1 kostka margaryny (KASIA)
  • 4 dag drożdży
  • 1 łyżka cukru
  • 1 opakowanie cukru waniliowego
  • 1/2 łyżeczki soli
  • 1/2 szklanki mleka
  • jajko
  • i jako nadzienie powidła [ u mnie były ze śliwek]

 Sposób wykonania:

  1. Drożdże łączymy z ciepłym mlekiem. 
  2. Mąkę,sól,jajko,cukier i cukier waniliowy mieszamy z roztopioną margaryną. Dodajemy drożdże.
  3. Wyrabiamy ciasto  i formujemy kulę. Wkładamy do zimnej wody na ok godzinę- ciasto powinno wypłynąć.  Na zdjęciu poniżej po lewej widać kulę ciasta zaraz po zanurzeniu, a po prawej po godzinie „pływania” 🙂 

  1. Ciasto dokładnie wyrabiamy. Dodając jeszcze trochę mąki. 
  2. Rozwałkowujemy ciasto i robimy takie trójkąty, na jaką mamy wielkość ochotę. U mnie wyszło 48 🙂
  3. Rogaliki smarujemy rozmąconym jajkiem i wstawiamy do piekarnika nagrzanego do 200 stopni przez około 30 minut. 

Smacznego 😉

    Dodaj komentarz

    Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *