Ryba po japońsku
Składniki:
- 1 kg filetów rybnych (np. z dorsza, morszczuka)
- 1 łyżka przyprawy uniwersalnej
Składniki na ciasto:
- 1 szkl. mąki
- 1 jajko
- 1/2 szkl. wody
Składniki do przekładania:
- 2 duże cebule
- 1 słoik ogórków konserwowych
- 1 słoik papryki konserwowej
Składniki na zalewę:
- 1/2 szkl. oleju
- 1 mały słoiczek przecieru pomidorowego
- 4 łyżki ketchupu
- 4 łyżki cukru
- 4 łyżki octu
- sól
- 1/2 szkl. wody
Sposób wykonania:
- Składniki na ciasto łączymy i przygotowujemy, tak jak na naleśniki, ale musi być ciut gęstrze.
- Rybę posypujemy przyprawą uniwersalną i obtaczamy w cieście.
- Smażymy na oleju.
- Cebulę, ogórki i paprykę kroimy w małą kostkę.
- Przygotowujemy zalewę. Wodę zagotowujemy i dodajemy do niej pozostałe składniki. Gotujemy przez 3 minuty.
- Na dno dużej miski wykładamy warstwami ostudzoną rybę, warzywa i zalewamy przygotowaną zalewą.
Porada:
- Potrawę najlepiej wykonać dzień przed podaniem by składniki mogły się przegryźć.
Smacznego 🙂



